Historia Pułku

W niniejszym dziale przedstawiamy historię 19 PU oraz informacje na temat barw, munduru, sygnału czy marszu pułkowego.

Aby zachęcić Cię do przejrzenia działu Historia Pułku, przenosimy Cię, Internauto, do dawnych czasów, czasów zachowań honorowych i patriotycznych, czasów radosnych i dramatycznych. Czasów minionych bezpowrotnie.

Czasów, które możemy tylko oddawać na kartach ksiąg, fotografiach, w filmach, nagraniach dźwiękowych. No i trochę w ożywiony sposób w postaci rekonstrukcji czyli pokazów, uroczystości i imprez w stylu tamtych lat.

Historia Pułku to barwne wydarzenia, czasami tragiczne, czasami humorystyczne. Ale zdecydowanie ważne dla historii Polski i następnych pokoleń.   Z biegiem czasu będziemy dodawać kolejne szczegóły dotyczące historii  i  tradycji Pułku.

19 Pułk Ułanów Wołyńskich

Dział poświęcony 19 Pułkowi Ułanów przedstawia ludzi, wydarzenia, miejsca oraz wydarzenia.

Pojawiają się w nim , również, przedmioty – zdjęcia cennych pamiątek.

Mówią one wiele o ludziach i tamtych czasach. Są świadectwem takim samym jak zdjęcia, a może nawet cenniejszym.

W tym dziale prezentujemy wszystkich dowódców 19 PU, patronów Pułku oraz wybranych oficerów, podoficerów i ułanów. Są to nie tylko zdjęcia, ale też informacje o nich i ich losach.

Obraz32.pngObraz33.png

Zachęcamy szczególnie do zapoznania się z losami ostatniego oficera 19 PU rtm. Tadeusza Bączkowskiego. Jego losy mogły by być świetnym wzorem dla książki lub filmu wojennego.

Powrót na stronę główną:https://19pulkulanow.opole.pl/